Ana Sayfa Haberler Somali Uluslararası Plaka Kodu

Somali Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Somali Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Somali ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

Somali uluslararası plaka kodu ”SO” dur.

Ülke Afrika da yer almaktadır. Somali ülkesinin Başkenti Mogadishudir. Ülkenin nüfusu 10,517,569 kişidir. Resmi dili Arapça ve Somalice dir. Ülkenin geçim kaynağı tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Ülkede muz, buğday yetiştirilmektedir bununla birlikte otlak ortamlarda hayvancılık çok gelişmiştir. Büyük baş hayvan ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapılmaktadır. Ülkede tarım ve deri ekonomiyi ayakta tutan başlıca ürünlerdir.

Ülkede sanayi yok diyecek kadar azdır. Petrol gibi yer altı kaynakları neredeyse yok denecek kadar azdır. Ülkede çok az sayıda konfeksiyon bulunmakta olup, balıklar ton balığı konservesi yapılarak ihracata sunulmaktadır. Ülkede yaşayan hayvanlar timsah, fil ve leopar bulunmaktadır. Ülkede bulunan birçok kuş türü ve balık türü vardır. Ülkede iklim musondur ve bu ülkede ara sıra yağan yağmur ve uzun zaman kuraklık yaşanmaktadır.

Ülke de doğan çocuklar Sunni olarak yetiştirilmeye gayret gösterilmektedir. Ülkenin resmi içeceği süt de diyebiliriz süt ve süt ürünleri oldukça çok olan bir ülkedir. Elde çanak yapımı ve sepet yapımı ile uğraşırlar bunun yanı sıra oyma tahta işleri ile ilgilenmektedirler.

İlgili Haber  38 Nerenin Plaka Kodu?
- Advertisement -
- Advertisment -

En Son Gönderiler

Nissan Fiyat Listesi 2021 Şubat

Nissan Micra, Nissan Qashqai, Nissan X-Trail ve Nissan Navara'nın 2021 Şubat ayına ait sıfır km fiyatlarını ve modellerini gösteren tablo halindeki güncel fiyat listesi...

Su pompası nedir?

- Advertisment -