Smart Fiyat Listesi 2021 Mayıs Güncel Kampanyaları

- Advertisement -

2021 Smart Fiyat Listesi ve Güncel Smart Kampanyalarına bakabilir, 2021 Smart Modellerini inceleyebilirsiniz

FORFOUR FİYAT LİSTESİ

Smart Forfour Kaç Lira? Smart Forfour Fiyatı Ne Kadar? Sıfır Smart Forfour Fiyatları?

  • EQ 82 BG elektrikli 0cc Otomatik Elektrik 201.100 TL

FORTWO COUPE FİYAT LİSTESİ

Smart Fortwo Coupe Kaç Lira? Smart Fortwo Coupe Fiyatı Ne Kadar? Sıfır Smart Fortwo Coupe Fiyatları?

  • Standart EQ 82 BG elektrikli 0cc Otomatik Elektrik 196.100 TL

Smart Modelleri

- Advertisement -

Smart, bir şehirde kullanım için ideal olan küçük ve şık arabalar sunar. Smart otomobillerin meşhur ultra kompakt yapısı, onları inanılmaz derecede çevik ve park etmeyi çok kolaylaştırıyor. Sadece bu da değil, Smart arabalar günümüzün en moda şehir arabaları arasında yer alıyor.

Smart Kampanyaları

Uygun arabalar Türkiye’de satılan arabaların her ay yenilenen fiyat listeleri ve kampanyalarını tek bir tuşla ulaşabillir. Smart 0 km bir araç almak istiyorsunuz ve henüz alacağınız araca karar veremediniz mi?. Birçok sitede bilgi aramak yerine uygun arabaların Smart fiyat listelerine ve kampanyalarına ulaşabilirsiniz.

Smart Tarihçesi

Mini’den daha küçük olan nedir? Elbette Neden Akıllı. Yoğun saatlerde şehir merkezindeki trafiğe girip çıkacak kadar küçük, yakıt açısından çok verimli, park etmesi çok kolay ve yine de lüks insanlar tarafından aranacak kadar şık. İsviçreli saat üreticileri Swatch ve Daimler AG, Smart’ı tasarlarken akıllarında olan buydu.

Smart’ın hikayesi İsviçre’de Swatch CEO’su Nicolas Hayek’in şirketin adını, bir “Swatchmobile” (Smart aslında Swatch Mercedes Art’ı temsil eder) taşıması için bir araba istediğine karar verdiği ve Volkswagen’le temasa geçtikleri ancak Alman şirketi mali sıkıntılarla boğuştuğu bir yerden başlıyor. o zaman ve teklifi iletmek zorunda kaldı. Nihayet projeye yeşil ışık yakmaya karar veren Daimler Benz’di.

Otomobili yapmak için, 1994 yılında Fransa’nın Hambach kentinde Smartville adında bir yerde yeni bir fabrika inşa edildi. Her şey ilk başta umut verici görünüyordu ama kısa süre sonra Swatch ve Mercedes gelecekteki otomobilin tasarımı ve genel performansları konusunda bir çatışmaya girdi. Bu yüzden, araba daha yapılmadan önce, Swatch projeyi tamamlamak için Mercedes’ten ayrıldı.

Satışlar 1998’de başladı ve ilk başta umut verici oldu çünkü Smart, satıldığı tüm 9 ülkedeki insanlardan büyük bir heyecan uyandırmıştı. Modele güvenen Mercedes, 2003 yılında iki Smarts, Roadster ve Roadster Coupe’yi piyasaya sürdü. 2004’te Forfour, biraz daha büyük bir Smart piyasaya çıktı.

- Advertisement -

Bu sonraki modeller, öncekiler kadar iyi alınmadı ve birçok müşteri tasarımdan etkilenmedi ve onları çok pahalı buldu. Daimler, projeden bir ton para kaybetti (kaynaklara göre 2003 ile 2006 arasında 4 milyar euro) ve bu nedenle çoğu modelde fişi çekmeye karar verdi.

Forfour ve Roadster bu hareket sırasında ölümlerini buldular ve Fortwo (eski City-Coupe) sadece piyasada kalabilmek için yeniden tasarlandı. Onu biraz daha büyük yaptılar ve bir iç makyaj yaptılar, ancak kötü şöhretli bir gecikmeye sahip olan tartışmalı sıralı aktarımla sorunu çözmediler.

Düşündüğünüzde, tüm araba oldukça tartışmalı. Ya ondan nefret ediyorsun ya da seviyorsun, kayıtsız kalman mümkün değil, bu o tür bir araba.

- Advertisement -