Singapur Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Singapur Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Singapur ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

Singapur uluslararası plaka kodu ”SGP” dir.

Singapur Cumhuriyetinin tahmini nüfusu 5,469,700dir. Ülkenin resmi dilleri arasında Çince ve İngilizce dir. Ülke Güneydoğu Asya da yer almaktadır. Ülke tropikal iklimin etkisi altındadır iklimin etkisinde de olduğu gibi çok yağış alan bir ülkedir. Yaz aylarında ülkenin alçak kesimleri sıcak olmaktadır. Sonbahar da ise şiddetli yağışlar görülmektedir.

Ülkede yer altı kaynakları yok denecek kadar azdır. Eskiden tropikal iklim sayesinde ülkede ormanlar çok olup, birçok vahşi hayvanların yaşadığı geniş ağaçlara sahip olan ülke de şuanda neredeyse ormanlar yok denecek kadar az ve vahşi hayvanlar da kalmamıştır. Ülkede okuma yazma oranı diğer ülkelere göre çok yüksektir.

Ülkenin yer altı kaynakları bakımında çok zengin olmadığından dolayı ekonomisi ticarete dayanmaktadır. Ülkede balıkçılık de son zamanlarda çok yaygınlaşmıştır. Tutulan balıklar konserve olarak dış ticarete sunulmaktadır. Endüstri alanında çalışan halk ülkenin ekonomisini iyileştirme yönünde çabalamaktadır. Ülkenin bir diğer gelir kaynağı turizmdir gelen turistlerinde ülke ekonomisine katkıda bulunmakla birlikte gelenler, deniz keyfi ve ormanlarda da yürüyüşlerin tadını çıkartmaktadırlar.

- Advertisement -