Şili Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Şili Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Şili ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

Şili uluslararası plaka kodu ”RCH” dir.

Amerika kıtasında yer alan bir ülkedir. Ülkenin nüfusu 17,762,647 kişidir. Konuşulan dil İspanyolcadır. Başkenti Santiago dur. Ülkede iklim oldukça kuraktır. Ülkenin güney doğusu oldukça fazla yağış almaktadır ülkede iklim bölgelere göre değişkenlik göstermektedir.

Ülkede bulunan ormanlarda sağlam kalın yapılı ağaçlar bulunurken birçok da yabani hayvan bulunmaktadır. Puma ve geyik gibi hayvanların olduğu ormanlarda safari yapabilirsiniz. Ter altı kaynakları bakımından da zengin olan ülkede, bakır, kömür, gaz, cıva gibi önemli kaynaklar bulunmaktadır. Bununla birlikte ülke gelişmiş olup okuma yazma oranı oldukça fazladır. Devlet destekli birçok üniversite vardır. Ülkeye tatile gitmek isterseniz burada bulunan ATATÜRK anıtını da görmeniz mümkündür.

Ülke ekonomisini ayakta tutan bir unsur ise madenciliktir maden ürünleri ülke ekonomisi için çok önemlidir. Orman ürünleri sanayide işlenerek değerli hale getirilmektedir. Yetiştiren tarım ürünleri başlıca ihraç etmek için üretilmektedir. Tahıl ürünlerinden pirinç, patates ve bezelyedir. Ülkede balıkçılıkta yapılmaktadır fakat çok gelişmemiştir. Ülkede demir yolu kara yolu ve hava yolu çok gelişmiş durumdadır.

- Advertisement -