Senegal Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Senegal Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Senegal ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

Senegal uluslararası plaka kodu ”SN” dir.

Senegal cumhuriyetinin resmi dili Fransızcadır. Başkenti dekar olan ülkenin nüfusu ise 13,711,597 kişidir. Ülkenin yarısından çoğu Müslümandır. Tropikal iklimin hakim olduğu ülkede havlar genelde sıcaktır. Ülkenin orta kısmı tarıma elverişli değil kumluk bir alandır. Ülkede tarıma elverişli olan arazilerde genellikle fıstık yetiştirilmektedir.

Başka ürünlerin de yetiştirildiği tarım arazilerinde üretilen pamuk ve şekerkamışı üretimi yapılmaktadır. Ülkenin ihracat yaptığı büyük ülke Fransa’dır. Yaptığı ihracat malları ise yiyecek içecek ve tüketim malladır. Turizm açısından da en canlı bölge diyebiliriz bu ülke için. Senegal de halk restoranlarda bile yemekleri elleriyle yemektedir tabi bazı restoranlar hariç. Neredeyse her sokak başında kavrulmuş yiyecek satan insanları görmeniz mümkündür.

Kadınlar modern şekilde askılı ve açık kıyafetler giyerken kırsal kesime gittiğinizde ise daha kapalı kıyafetler tercih edilmelidir. Ülkenin demir yollarında zaman zaman sıkıntılar çıkmaktadır seyahat ederken demir yolunu seçerseniz gecikmeler yaşayabilirsiniz. Ülke yaz ayalarında çok sıcak olduğundan dolayı yakıcı güneş ışınlarından kendinizi korumanız gerekmektedir. Ülkenin ekonomisini ayakta tutan en önemli unsur tarım diyebiliriz.

- Advertisement -