Rusya Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Rusya Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Rusya ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

Rusya uluslararası plaka kodu ”RUS” dur.

Rusya’nın tahmini nüfusu 143,819,569 kişidir. Ülkenin resmi dili Rusça olup, yaşayanların büyük bir kısmı Hristiyan’dır. Ülkenin ikilimi ise kış ayları çok soğuk ve ar yağışlı olurken yazları ise sıcak ve kuraktır. Ülkede tarıma elverişli topraklar olmadığından dolayı sebze ve meyveyi ithal olarak almaktadır. Yer altı kaynakları bakımından zengin olan ülkede ilk sırada petrol gelmektedir.

Ülkede bulunan petrolü ihraç ederek ülke ekonomisine katkı sağlamakta olan ülkedir. Büyük ormanları bulunan ülkede çok sayıda yabani hayvanda bulunmaktadır ülkeye geldiğiniz zaman bu ormanlarsa safari yaparak bir çok yabani hayvanı ve envayi çeşit kuşları görme İmkanınız olacaktır.

Madenler bakımından tek doğal gaz değil çok büyük kömür madenine de sahip bir ülkedir. Kömür madenleri bakımından dünyada ilk sırada yerini almış bir ülkedir. Kömür ve petrolün yanı sıra, altın, kurşun, bakır da çıkartılan yer altı kaynakları arasında yerini almıştır. Ülkede ulaşımda çok gelişmiştir. Demir yolu, deniz yolu, hava yolu ve kara yolları vardır ülke sınırları içindeki yollar oldukça bakımlıdır.

- Advertisement -