Ruanda Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Ruanda Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Ruanda ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

Ruanda uluslararası plaka kodu ”RWA” dur.

Ruanda Doğu Orta Avrupa’da yer almaktadır. Ülkenin nüfusu 11,341,544 kişi olarak tahmin edilmektedir. Ekvatora yakın olmasına rağmen ülkede ılıman bir iklime sahiptir. Ülke genel olarak sürekli ılıktır. Bazı aylarda şiddetli yağmurlar gözükmektedir. Ülkenin yapısı bakımından çok yeşildir. Bu nedenle ülke tarıma ve hayvancılığa elverişlidir.

Ülkenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Yaşayan halkın neredeyse tamamı tarımla uğraşmaktadır. Üretilen ürünler; manyok, kahve, muz ve fasulyedir. Ülkede büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapılmaktadır. Ülke yer altı kaynakları bakımından çok zengin olmasa da birçok kaynağa sahiptir. Altın ve kalay gibidir. Yetiştirilen ürünler ihraç ederek ülke ekonomisi ayakta durmaktadır.

Ülkeye gelen turistlerinde ülkeye ekonomik açıdan katkısı büyüktür. Vahşi doğada safari yapmak için gelenler ve gölün içinde kanyonla gezintiye çıkmak için gelen tatil severlerinde ülkeye katkısı olmaktadır. Doğa güzelliğe sahip olan ülkede yetiştirilen üç milyona yakın hayvan bulunmaktadır. yer altı kaynakları bakımından zengin olmayan ülke bu hayvanların etlerini satarak ekonomisini ayakta tutmaya çalışmakta olup ülkede yetiştirilen filiz ise ekonomik açıdan katkısı büyük olan bir diğer tarım ürünüdür.

- Advertisement -