Ana Sayfa Haberler Romanya Uluslararası Plaka Kodu

Romanya Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Romanya Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Romanya ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

Romanya uluslararası plaka kodu ”RO” dur.

Romanya Doğu Avrupa ülkesidir ve ülkenin yaklaşık nüfusu 19,910,995dir. Ülkenin Başkenti Bükreş tir. Ülkede yaşayan insanlar çok modern olmasıyla bilinmektedir. Ülkenin gece hayatı oldukça renklidir. Dansçıları ve djleri ile çok eğlenceleri gece kulüpleri bulunmakla birlikte ülkede alkolde çok ucuzdur.

Ülkenin ekonomik yapısı oldukça gelişmiştir. En çok petrol bulunan Avrupa ülkesi de diyebiliriz. Ülkede tarıma elverişli alanların çok olması sebebiyle tarımla uğraşan halkta vardır. Ekime müsait topaklarda buğday, mısır ve arpa üretimi yapılmaktadır. Denizcilikte önemli gelir kaynağı ve ülke ekonomisine katkısı olan geçim kaynağıdır daha çok avlanan balıklar arasında mersinbalığı yer almaktadır. Endüstri olarak önde olan ülke makine yapımında ilk sıralardadır. Traktör, elektrikli aletler yapmaktadır.

Yer altı kaynakları bakımından zengin olan bir ülkedir. Kömür, doğal gaz, altın ve gümüş çıkartılmaktadır. Ülkede bulunan hidrolik santraller ülke ekonomisine katkıda bulunmuştur. Ülkenin iklimi ise kara iklimidir kışları soğuk ve sert yazları ise sıcak geçen bir iklime sahiptir. Bahar aylarında çok yağış alan bu ülkede seller görülürken yaz ayları ise çok kurak geçmektedir.

İlgili Haber  66 Nerenin Plaka Kodu?
- Advertisement -
- Advertisment -

En Son Gönderiler

Nissan Fiyat Listesi 2021 Şubat

Nissan Micra, Nissan Qashqai, Nissan X-Trail ve Nissan Navara'nın 2021 Şubat ayına ait sıfır km fiyatlarını ve modellerini gösteren tablo halindeki güncel fiyat listesi...

Su pompası nedir?

- Advertisment -