Polonya Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Polonya Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Polonya ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

Polonya uluslararası plaka kodu ”PL” dir.

Polonya Kuzey Afrika’da bulunan bir ülkedir. Ülkenin yaklaşık nüfusu 38 milyon kişidir. Ülke oval bir yapıya sahiptir, ülkenin yaz ayları sıcak olurken kış ayları soğuktur. Ülkeye kış aylarında yağan kar uzun süre erimez ve kışları uzundur. Yaz aylarında ülkenin bazı bölgelerinde yoğun yağmur yağmaktadır.

Ülkede çok sayıda orman bulunmaktadır. Bu dağlık ormanlarında çok sayıda kalın yapraklı ağaçlara sahiptir. Ormanlar taşlık ve kalın ağaç yapılarına sahiptir. Yabani ve yırtıcı hayvanlara rastlaya bileceğiniz ormanlarda geyik ve aslan bulunmaktadır. Polonya’nın yer altı kaynakları oldukça çoktur, en önemli yer altı kaynağı ülkede bulunan kömürdür. Ülke Türk parasına kaşı pahalıdır.

Ülkede Hıristiyanlık inancı çok olduğundan okuldaki derslere rahipler girmektedir. Ülkede alkol tüketimi fazladır alkolün çok ucuz miktarlarda satılması insanları içmeye teşvik etmekle birlikle ülkede alkol tüketimi çok fazladır. Trafik konusunda insanları çok cömerttir yaya yol vermek ülkede alışkanlık haline gelmiştir. Aksam saat ondan sonra caddeler boş olurken hafta sonları ise caddeler çok kalabalık olurken insanları saygı içinde yaşamaktadır.

- Advertisement -