Ana Sayfa Haberler Peru Uluslararası Plaka Kodu

Peru Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Peru Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Peru ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

Peru uluslararası plaka kodu ”PE” dir.

Peru cumhuriyeti Güney Amerika’da yer almaktadır. Ülkenin tahmini nüfusu 30,973,148dır. Ülkenin resmi dili İspanyolcadır. Meşhur adaları olan bu ülkede limanı kullanışlı olup kolay ulaşım sağlanmaktadır. Ülkede yer altı kaynakları çok olup değerli taşlar, altınlar ve bakırlar bulunmaktadır. Ülkenin ekonomisine katkıda bulunan bir diğer faktör ise tarımdır.

Ülkenin tarıma elverişli toprakları bulunmaktadır. Bu topraklardan elde edilen ürünler işlenerek ihraç edilmektedir. Bunun yanı sıra ülkede balıkçılıkta yaygındır. Ülkenin ihraç ettiği ürünler; altın, petrol, balık, pamuk gibi ülkede çok bulunan ürünlerdir. Ülkenin iklimi değişiktir sahil kesimlerinde tropikal yağışlı iklim gözükürken iç tarafta ılıman bir iklim görülmektedir.

Ülkede mahsul çok olduğu için mutfağı da zengindir. Malzemelerin bol kullanılması sebebiyle mutfakları çok dikkat çekmektedir. Ülkeye geldiğinizde her çeşit yemeği bulmak mümkündür. Deniz mahsullerinden her çeşit yemeği bulmanız mümkündür. Et yemeklerinin önde olduğu ülkedir. Bunun yanı sıra ülkede sivrisineklere dikkat etmeniz gerekmektedir bazıları sıtma taşıdığı için dikkatli olmalısınız. Ülkenin yakıcı güneş ışınlarına da dikkat etmeniz gerekmektedir.

İlgili Haber  68 Nerenin Plaka Kodu?
- Advertisement -
- Advertisment -

En Son Gönderiler

Nissan Fiyat Listesi 2021 Şubat

Nissan Micra, Nissan Qashqai, Nissan X-Trail ve Nissan Navara'nın 2021 Şubat ayına ait sıfır km fiyatlarını ve modellerini gösteren tablo halindeki güncel fiyat listesi...

Su pompası nedir?

- Advertisment -