Paraguay Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Paraguay Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Paraguay ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

Paraguay uluslararası plaka kodu ”PY” dir.

Paraguay cumhuriyeti Güney Amerika da yer almaktadır. Ülkenin tahmini nüfusu 6,552,518dir. Ülkenin Başkenti Asucion olup, yoğunlukla inanılan din Hristiyanlık tır. Yasalar gereği Ülkenin Başkanının Hristiyan olması zorunludur. Ülkenin iklimini esen rüzgarlar değiştirmektedir esen kasırgalar sıcak ve nemli olur bazen ise kurudur. İhracat açısından ülkenin odunları sağlam ve kalın olduğundan önemlidir.

Ülkeye yetişen çoban püskülünden alkolsüz içecek yapımında kullanılmaktadır. Tarıma elverişli alanların olması nedeniyle tarıma dayalı buğday, pirinç üretimi yapılmaktadır. Hayvan pazarı bakımından sığır, at ve koyun üretimi yapılmaktadır. Şeker, deri sigara gibi sanayiye dayalı ürünlerde üretilmektedir. Doğal kaynakları zengindir ama işlenecek sanayi malzemeleri olmadığı için yararlanamamaktadır.

Tarım alanları doğru sulandığı zaman buğday, soya fasulyesi üretimi de yapılabilmektedir. Belediye otobüslerinin renkli olması ülkede dikkat çeken faktörler arasındadır. Tatil için geleceğiniz b ülkede gezebilir gece hayatı da canlı olan ülkede geceleri gece kulüplerine ucuz miktar bir para ödeyerek girebilir, istediğiniz gibi eğlenebilirsiniz. Ülkede dikkat çeken bir diğer özellik ise elektronik ürünlerin ucuz olmasıdır.

- Advertisement -