Panama Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Panama Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Panama ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

Panama uluslararası plaka kodu ”PA” dır.

Panama orta Amerika’da bulunan bir ülkedir. Ülkenin resmi dili İspanyolca dır. Ülkenin tahmini nüfusu 3,867,535dır. Ülkede çoğunlukla yaygın olan din Hristiyanlıktır. Ülkenin başkenti kendi ile aynı adı taşıyan Panamadır. Ülke tatil merkezi haline gelmiş olup, kafanızı dinlemeniz için ideal bir ülkedir.

Ülkenin ekonomisi genellikle turizme dayalı olup ikliminden dolayı ülkede en çok yetişen ürünler muz, karides, kahve ve şeker gibi ürünler üretilmektedir. Yer altı kaynakları bakımından zengin olan ülkedir ülkenin ihracatı ham petrol, çeşitli kimyasal ürünleri ihraç ederek ülke ekonomisini canlı tutmaktadır. Ülke modern ve ucuzdur. En büyük kanal bulunan ülkenin bu yönden geliri yüksektir. Yapımında birçok kişinin öldüğü bilinmektedir. Kanal sayesinde dünyanın ticaret noktası olarak bilinmektedir. Gün içerisinde ticari gemilerin uğrak noktası arasında yer almaktadır.

Ülke balık açısından da çok zengindir. Bir geçim kaynağı da balıkçılıktır ülkede bazı mevsimde kelebek yoğunluğu yaşanması görsel şölene sebep olmaktadır. Palmiye ağaçlarının sahilde olması deniz kum güneşin güzelliğiyle bütünlük sağlamaktadır. Genellikle emekli insanların gelip beğenip ve yerleştiği bir ülkedir.

- Advertisement -