Nepal Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Nepal Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Nepal ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

Nepal uluslararası plaka kodu ”NEP’ dır.

Nepal Orta Asya’da bulunan bir krallıktık. Ülkenin nüfusu yaklaşık olarak 28,174,724 dır. Ülkede çok sayıda yüksek dağlar bulunmaktadır. Bu dağlarda gelen turistler dağlarda tırmanışlar yapabilir. Ülkeden geçen nehirler görsel bir şölen olmuştur. Yüksek dağlara çıktığınızda iklim değişirken aşağılarda daha yumuşak bir hava vardır.

Yaz aylarında ülke bol yağış almaktadır. Ülke ova şeklinde olup tarıma çok uygun arazi yapısı bulunmaktadır. Çok yağış aldığı için pirinç üretimi çoğunlukla yapılmaktadır. Ülkede bir çok yabani hayvan görmek mümkündür. Ülkeye ziyarete geldiğinizde güvenli araçlarla safari yapabilirsiniz.

Ülkede elektrik çok büyük sıkıntı haline gelmiştir. 17 saat elektriğin olmadığı zamanlar olmuş fakat yaşayan halk buna alışmış biçimdedir. Güneş enerjisini zengin kısım kullanmaktadır. Ülkenin yolları çok kötü durumdadır. Yollar genellikle çukur yağmur yağdığı zaman su birikintileri meydana gelmektedir. İnsanların zaman geçirdikleri ve çokça oynana oyunların başında gelen Carrom dur. Bilardoya benzeyen yapısı vardır fakat ama taşlarla oynanmaktadır. Ülkenin tek tatil günü Cumartesidir. Bazı kurumlar çalışanlarının Cuma öğleden sonrada tatil yapmalarına izin vermektedir.

- Advertisement -