Mozambik Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Mozambik Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Mozambik ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

Mozambik uluslararası plaka kodu ”MOC” dur.

Mozambik Güney Doğu Afrika’da yer almaktadır. Başkenti Maputodir. Ülkenin tahmini nüfusu 27,216,276 dır. Ülkenin fiziki yapısı alçak ve küçük dağlardan oluşmaktadır. Ülkede birçok nehir bulunmaktadır. Geldiğinizde bu nehir kenarlarında sakin vakitler geçirebilirsiniz. Ülkenin ormanlarında kauçuk yetişmekte olup hurma ağacı ve Hindistan cevizi yetişmektedir.

Mozambik’in ormanların da çok çeşitte yabani hayvan görmek mümkündür. Timsah, zürafa gibi bir çok hayvanı görebilir safari yapabilirsiniz. Ülke yer altı kaynakları bakımından çok zengin olmamakla birlikte sadece kömür bulunur diyebiliriz. Ülkenin gelir kaynağı tarımdır çok büyük alanı olmayan bu ülke de tarım ürünleri ihracatı yapılmaktadır. Şeker ve pamuk ihraç için üretilmektedir bunun yanı sıra ülkede tüketilmek için pirinç, buğday ve çay üretimi yapılmaktadır.

Mahun cevizi ve Hindistan cevizi içi ABD ve Hindistan’a ihraç edilmektedir. Sanayide ülke ekonomisi için büyük getiri olmuş bunun için suni gübre üretimi yapılmaktadır. Demir yolu ve kara yolu ile ihraçların yapılması mümkündür. Turizm açısından da gelişmiş bir ülkedir denizinde bulunan dalış yerleri yüzme severleri ülkeye çekmektedir.

- Advertisement -