Ana Sayfa Haberler Meksika Uluslararası Plaka Kodu

Meksika Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Meksika Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Meksika ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

Meksika uluslararası plaka kodu ”MEX” dir.

Meksika, Amerika kıtasının orta kesimlerinde bulunmaktadır. Nüfusu yaklaşık olarak 150milyon kişidir. Ülke genelinde engebeli ve farklı alanların bulunması görsel çeşitlilik sunmaktadır. Ülkenin engebeli kısımlarında görülen iklim ile düz ve yüksek kısımlarında görülen iklim arasında farklılıklar bulunmaktadır. Bu değişime paralel olarak bitki örtüsü tek düze bir izlenim bırakmayarak farklılaşmaktadır.

Ülkede yaşanan iklim farklılığının bir göstergesi olabilecek bir detay olarak bir kısmında çöller diğer kısmında ise geniş ormanlar bulunmaktadır. Bu farklı iklim tipleri farklı yer şekillerinin oluşmasına katkı sağlamaktadır. Ülkede bulunan geniş ormanlara aniden bastıran yağmurun şiddeti oldukça fazladır. Aniden gelen yağış yoğunluğunda kimse dışarıda durmaz, korunaklı yerlerde yağışın geçmesini beklerler. Çünkü bu yağışlar çok uzun sürmez. Aniden kesilen yağışların ardından hayat normale döner. Yağışlı mevsime geçildiğinde hemen hemen her gün bu yağışlar yaşanırken birkaç saatin fazla üstüne çıkmamaktadır.

Enteresan ve bilinen bir bilgi olarak Meksika dalgası futbol dünyasında bilinen bilgiler arasındadır. Meksika da futbola büyük önem verilmektedir ve büyük stadyumlarda büyük maçlar izlenmektedir.

İlgili Haber  28 Nerenin Plaka Kodu?
- Advertisement -
- Advertisment -

En Son Gönderiler

Nissan Fiyat Listesi 2021 Şubat

Nissan Micra, Nissan Qashqai, Nissan X-Trail ve Nissan Navara'nın 2021 Şubat ayına ait sıfır km fiyatlarını ve modellerini gösteren tablo halindeki güncel fiyat listesi...

Su pompası nedir?

- Advertisment -