Malta Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Malta Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Malta ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

Malta uluslararası plaka kodu ”M” dir.

Güney Afrika’da yer alan bir ülkedir. Ülkenin başkenti Valletta dır. Resmi dili Maltacadır turistlik yerlerde İngilizce ve Fransızca da konuşulmaktadır. Ülkede genellikle hava sürekli sıcaktır. Lüks restoranlara geldiğinizde ceket ve kravat kullanmak zorunludur. Ülkede gezilecek yerler arasında temek reis filminin çekildiği dekorlar sökülmemiş olup geldiğinizde ziyaret edebileceğiniz yerler arasındadır.

Ülkenin denizi çok berrak olup, kirlenmemiştir bu denizde yüzebilir ve güneşlenebilirsiniz. Tatil için geldiğiniz bu ülkede yaz yarında gezmek zor olmaktadır havanın sıcak ve nemli olması gezmenizi engellemektedir. Ülkede bazı marketler belirli saatte açık olduğundan yanınızda atıştırmalık ve suyu eksik etmeyin. Ülkede özellikle her günü pazar kurulmaktadır bu pazarlarda yöresel kıyafetler ve hediyelik eşyalar bulabilirsiniz

Hükümet binası ve kütüphaneleri ziyaret edilesi güzelliktedir. Oyuncak müzesine ulaşımın kolay olduğu kadar göreceğiniz oyuncaklarda size keyif verecektir. Eğer küçük çocuklarınız varsa onları ödüllenmek içinde bu geziyi onlara hediye edebilirsiniz. Mdine tepesine çıkıp ülkeyi kuş bakışı görebilirsiniz. Muhteşem deniz mağaralarını görebilir, Türk Şehitliği olan alanı da ziyaret edilebilirsiniz.

- Advertisement -