Malezya Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Malezya Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Malezya ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

Malezya uluslararası plaka kodu ”MAL” dır.

Malezya ülkesi Güneydoğu Asya’da bulunan bir ülkedir. Ülkenin nüfusu 29,901,997 dir. Şehrin başkenti Kuala Lumpur’dur. Ülke tropikal iklime sahiptir. Bahasa malayu resmi dil olarak konuşulmakla birlikte İngilizcede çok yaygın olarak konuşulmaktadır. Resmi din İslam’dır fakat başka inançlara sahip olan insanlarda bulunmaktadır.

Yer altı kaynaklarında petrolün bulunması ülke ekonomisini olumlu yönde etkilemiştir. Aynı zamanda ihracatta ülkeye getirisi yüksek olan bir diğer maddedir. Palmiye yağı, kauçuk ve petrol ithal edilen ürünlerin başında gelmektedir. Turist olarak geldiğiniz bu ülkede sizin için her bütçeye uygun oteller bulunmaktadır. Başkent olan Kuala Lumpur’a geldiğiniz zaman istediğiniz gibi alışveriş yapabilir, tapınak ve sarayları gezerken Kuching’e giderek Orangutanları görebilir, su ürünlerini yerinde tatmanız mümkündür.

Tioman Adasına gidip şelaleleri gezebilir, suyun eşsiz sesinde huzur bulabilirsiniz. Berrak denize girebilir, güneşlenmenin tadını çıkartabilirsiniz. Envayi çeşit hayvanların bulunduğu hayvanat bahçesini görmeden gitmemelisiniz. Taiping de bulunan hayvanat bahçesine ulaşımda kolaydır. Kınabalua parkında dağlarda yürüyüşler yapabilir, sağlığınız için kaplıcalara gidebilirsiniz bunun yanında yağmur ormanlarını da görmüş olacaksınız.

- Advertisement -