Makedonya Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Makedonya Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Makedonya ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

Makedonya uluslararası plaka kodu ”MK” dır.

Makedonya ülkesi Balkan Yarım Adasındadır. Ülkenin yaklaşık tahmini nüfusu 2,075,625 dir. Ülkenin Başkenti Üsküp’tür ve resmi dili Makedoncadır. Akdeniz iklimi ve karasal iklimin özelliklerini gösterdiği bir ülkedir. Yazları sıcak geçen şehrin kışı ise soğuk ve kar yağışlıdır. Engebeli bir fiziki yapıya sahip olan ülkedir.

Ülkenin ekonomisi tarım ve sanayiye dayalıdır. Hayvancılıkta önemlidir, domuz, sığır ve tavuk çiftlikleri bulunur. Bunların yanı sıra madencilikte ülke ekonomisi için önemli bir unsurdur. Bazı kesimlerde balıkçılıkta yapılmaktadır. Yer altı kaynakları açısından bakır, demir. Çinko ve kireçtaşı sanayilerde işlenmektedir. Ülkeye ulaşım kara yolundan yapılmaktadır.

Geldiğinizde kış aylarında ise yağan karda gölü izlemek sizin için büyük bir keyif olacaktır. Tarihi eserlerin bulunduğu ülkede Mustafa Paşa camiini ziyaret edebilir, nehir kenarında sakin vakitler geçirirken saat kulesin çıkıp ülkeye kuş bakışı görebilirsiniz. Osmanlı dönemine ait bir çok eseri görebilme imkânı bulabilirsiniz. Kiliseleri ziyaret edebilir, sahilde yürüyüşler yapabilirsiniz. Meşhur yemeklerin tadına bakabilir Türk restoranlarda yemek yeme imkânı bulabilir, damak zevkinize göre lezzetler keşfedebilirsiniz.

- Advertisement -