Madagaskar Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Madagaskar Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Madagaskar ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

Madagaskar uluslararası plaka kodu ”RM” dir.

Madagaskar Afrika’nın doğusunda kalan bir ülkedir. Ülkenin tahmini nüfusu 23,571,713 dir. Başkenti Antananirova olup resmi dili, Madagaskar’ca ve Fransızcadır. Ülkede yaşayanların inancı Müslümanlık ve Hıristiyanlıktır. Ülkenin iklimi sıcak ve nemlidir. Dağlık bölgeleri ise ılımandır. Madagaskar da çok miktarda maymun ve buna benzer hayvanlar görebilirsiniz.

Yer altı kaynakları bakımında çokta zengin olmayan bir ülkedir. Birçok kıymetli taşlar bulunmaktadır. Ekonominin güçlenmesi tarıma dayalıdır, ülkede yaşayan halkın çoğu tarımla uğraşmaktadır. Ülkede yetişen vanilya, çay ve kahvenin büyük kısmı ihraç edilmektedir. Ülkenin yağış alan kısımlarında pirinç yetiştirilmektedir ve ihracatı yapılmaktadır.

Ülkede ulaşım kötüdür. Yollar onarılmamış demiryolları gelişmemiştir. Ülkede hayvancılık da gelişmiş olup, sığır, domuz ve keçi yetiştirilir. Balıkçılıkta çok yaygındır. Ülkede bunun yanı sıra kerestecilikte yaygın olup, büyük miktarda tuz üretimi vardır. Güney kesimi çöl diyebiliriz.

Ülkenin ormanları çalılık ve geniş yapraklı ağaçlardan oluşmaktadır. Bu ormanların bir kısmı zamanla otlaklara dönüşmüştür, bu otlaklarda hayvanlar otlatılır ve et ihracatı yapılmaktadır. Büyük yapraklı ağaçlara villa adı verilmiştir.

- Advertisement -