Macaristan Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Macaristan Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Macaristan ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

Macaristan uluslararası plaka kodu ”H” dir.

Macaristan Orta Doğuda bulunan bir ülkedir. Ülkenin yaklaşık nüfusu 9,861,673 dir. Başkenti Budapeşte dır. Resmi dili Macaristan dır. Ülke düz bir ova şeklinde olup çok dağ bulunmamaktadır. Ülkede işsizlik oranı çok düşüktür. Şehrin iki büyük nehri bulunurken Türkiye deki Trabzon denizine dökülmektedir.

Ülke yer altı kaynakları bakımından çok zengin değildir hammadde bulunmamaktadır. Ülkede bulunan envayi kuş ve hayvan çeşitlerini görebilirsiniz. Çok büyük ormanları bulunmayan ülke tarıma elverişli olup yaşayan halkın geçim kaynağı olmuştur. Macaristana geldiğinizde Budapeşte yi gezebilir aksamları muazzam güzel ışıkları ve akarsuyu izleyebilirsiniz. Bir diğer güzel sakin yer ise Balaton gölünde kayıkla gezintiler yapabilir bunun yanı sıra manzarayı izleyebilirsiniz

Ülkenin ekonomisine gelen turistlerinde katkısı olmuştur. Turistlerin daha çok gelmesi için oteller yenilenmiş kış sporları geliştirilmiş ve sıcak sular arttırılmıştır. Ülkeye ulaşım demiryolu, hava yolu ve otoyolu vardır. Ülkeye ulaşım kolay olmakla birlikte, ülke içinde rahat edebileceğiniz konforlu yollarda vardır. Ülkenin yolları geniş ve asfalttan oluşmaktadır. Bunun yanı sıra muazzam şehirdir.

- Advertisement -