Lüksemburg Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Lüksemburg Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Lüksemburg ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

Lüksemburg uluslararası plaka kodu ”L” dir.

Ülke Batı Avrupa’da yer almaktadır. Ülkenin tahmini nüfusu ise 556,074 dir. Ülkenin para birimi Euro dur resmi dili ise Lüksemburg, Fransızca ve Almanca dır. Ülkenin iklimi okyanus iklimidir. Akdeniz iklimine benzer özellikler taşımaktadır. Gezmek için tarihi kaleleri görebilirsiniz, ülkede eğitim üç dilde verilmektedir isteyen istediği dilde eğitim görmekte özgürdür.

İngilizce ve Portekizce azınlık olarak yaşayanların konuştuğu dildir. Ülkenin ekonomisi gelişmekte olup, bunun yanında ülkede işsizlik çok az orandadır ve refah düzeyi yüksek bir ülkedir. En önemli bankacılık ve sigortacılık anlamında da gelişmiş ülkeleri arasında ilk sıradadır. Ülkede tarımı çok az kişi yapmakta olup, milli geliri yüksek olan bir ülkedir.

Ülkeye geldiğinizde tarihi müzeleri ve kaleleri ziyaret edebilir şehir hakkında bilgi alabilirsiniz. sandalla gezintiler yaparken bu modern şehre hayran kalacaksınız. Gece hayatı canlı olan ülkede dj partilere katılabilirsiniz. Ülkenin meşhur olan yemeklerini de tada bilir bunun yanında içinde ne olduğu öğrenebilirsiniz. Türk restoranlarında olması avantaj olmuştur. Pasta tarzındaki ürünler ülkede ilk sıralardadır.

- Advertisement -