Litvanya Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Litvanya Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Litvanya ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

Litvanya uluslararası plaka kodu ”LT” dir.

Litvanya Baltık denizinin kıyısında bulunan bir Avrupa devletidir. Ülkenin tahmini nüfusu 2,929,323 dir. Ülkenin başkenti Vilnius dur. Litvanya kara iklime sahip bir ülkedir ve değişken bir iklime sahiptir. Çoğu zaman yağmur geçişleri görülmektedir. Ülkenin başkenti ülkenin merkezidir.

Yer altı kaynakları bakımından zengin olan ülke de bulunan akarsular ve denizin içinde petrol araması yapılmaktadır. Demir, kireçtaşı ve alçıtaşı gibi yer altı kaynakları bulunmaktadır. Tepelerde çam ormanları vardır, bulunan bu ormanlarda vahşi hayvanları görmek mümkündür. Bu çalılık ormanlarda safariler yapabilir yabani hayvanları görme şansını yakalayabilirsiniz.

Ekonomik açıdan orta seviyede olan ülkede çöl bulunduğu için hayvancılık gelişmemiş olup, ekonomiye katkıyı tarım ve sanayi sağlamaktadır. Tarımda şeker kamışı üretimi çok bol olup yaygındır. Sporda da söz konusu olan ülke Basketbol konusunda çok gelişmiştir. Gezmeye geldiğiniz bu ülkede bulunan birden fazla olan milli parkları ziyaret edebilirsiniz. Meşhur haç tepesine gidebilir haç heykellerinin fotoğraflarını çekebilir ve ziyaret edebilirsiniz. Gece hayatının canlı olduğu bu ülkede geceleri de eğlenebilirsiniz.

- Advertisement -