Kuveyt Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Kuveyt Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Kuveyt ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

Kuveyt uluslararası plaka kodu ”KWT” dir.

Ülke Basra Körfezi kenarında yer almaktadır. Resmi dili Arapçadır Yaklaşık tahmini nüfusu 3,753,121 dır. Ülke üz bir ova şeklinde olup çok küçük tepeler vardır. Kış aylarında yağan yağmur havzaları doldurup ülkenin su ihtiyacını karşılamaktadır. Ülkenin ikilimi değişken olup yağan yağmur çok olursa çöller yeşillenmektedir. Kış aylarınca fırtına çok olduğundan günlerce sürebilir.

Ekonomik açıdan petrol ülkeye çok katkı sağlamıştır. Yer altı kaynakları bakımından bir petrol vardır. Ülkede tarımın gelişmemiş olması suyun az olmasından kaynaklanmıştır. Balıkçılık körfez nedeniyle petrolden önce geçim kaynağı olmuştur. Sanayi yeni gelişmiş olup petrol için önemli olmaktadır.

Petrollü ihraç eden ülke dışardan su satın almaktadır ülkede su pahalıdır. Ülkede demir yolu ulaşımı yoktur. Ülkede Müslümanlar ağırlıktadır ve çok az sayıda başka dinlere inanan insanlar vardır. Devlet kurumlarında ve sınırda fotoğraf çekmek yasakken, Ramazan ayında dışarda yemek yemenin parasal cezası vardır. Tatil için geldiğinizde otellerde konaklaya bilirsiniz. Ülkede gece hayatı yoktur. Gelen misafirler ve yerli hak akşamları restorantlar da yemek yiyerek vakit geçirirler.

- Advertisement -