Küba Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Küba Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Küba ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

Küba uluslararası plaka kodu ”C” dir.

Ülkenin yaklaşık tahmini nüfusu onbir milyon olup, bir yok eyaletten oluşmaktadır. Ülkenin para birimi CUC dur. Devlet tarafından belirlenmiş olup bir dolara eşittir. Turistler için taksiler bulunmaktadır bu taksiler devletim olup çalışanlar devlet memuru konumundadır.

Ülkede internet yeni keşfedilmekte olup, bir çok kişide cep telefonu yoktur. Tarım geçim kaynağı diyebilir, şeker pancarı çok öenmli olup eski zamanlarda trenler şeker kamışı taşımak için faaliyet göstermiştir. Aynı zamanda ülkede şeker bakanlığı bulunmaktadır. Ülkede banka yoktur bunun yanı sıra borsa yoktur ve ülkenin dış borcu da yoktur.

Küba’da kadınlar isterlerse askerlik yapabiliyorlar erkekler ise zorunlu iki yıl askerlik yapıyorlar. Toprakları satamıyorlar aile içinde büyük ölünce çocuklarına kalıyor. Ülkede üniversite sınavı yoktur lise puanı ile üniversiteye yerleşme vardır ve meslek lisesi okuyanların böyle bir hakkı yoktur. Kâğıt sıkıntı vardır. Öğrenciler kâğıtları silip tekrardan kullanmaktadırlar. Sıcak havası ve denizi ile tatilcileri kendine çeken bir ülkedir. Gittiğinizde kolayca konaklamak için bir otel bulabilirsiniz bununla birlikte ülkenin puroları da çok meşhurdur.

- Advertisement -