Kosta Rika Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Kosta Rika Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Kosta Rika ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

Kosta Rika uluslararası plaka kodu ”CR” dir.

Kosta ülkesi Orta Amerika’da yer almaktadır. Ülkenin tahmini nüfusu 4,757,606 dir. Ülke tropikal iklimin etkisinde dir. Ülkenin resmi dili İspanyolcadır ve para birimi ise kolan dur. Askeri ordusu bulunmayan tek Ülke denilebilir.

Yeşilin her tonunun bulunduğu geniş ve güzel ormanlara sahip olan Kosta da tatil amaçlı geldiğinizde bir çok çeşit bitki görme imkanı bulabilirsiniz. Tropikal iklimin görüldüğü bu ülke genellikle çok yağış almaktadır. Yağmurun çok olması ormanlarında geniş olmasına sebep olmuştur ama Kosta bunu avantaj haline getirerek Ülkeye ekonomik yönden getirisi fazla olmuştur.

Tropikal iklimin görülmesi sebebiyle tarımda kahve, kakao, pirinç önemli yer tutmaktadır. Bulunan bu ürünlerin ihracatı yapılarak gelir kaynağı elde edilmiştir. Yer altı kaynakları açısından çok zengin olmayan ülkenin en önemli yer alt kaynağı tuzdur. Ülkenin bir önemli özelliği ise baharatlarıdır dünyaca meşhur baharatlara sahip olan ülkede gelen turistlerin damak zevklerine uygun olan baharatların bulunmasıdır. Bunun yanından et ve salata yemekleri de ön plana çıkan yiyecekler arasında yerlerini almıştır.

- Advertisement -