Kolombiya Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Kolombiya Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Kolombiya ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

Kolombiya uluslararası plaka kodu ”CO” dur.

Kolombiya ülkesi Güney Amerika da yer almaktadır. Ülkenin başkenti Bogota dır. Tahmin edilen nüfus 47,791,393 kişidir. Ülkenin konuştuğu dil İspanyolcadır. Atlas Okyanusuna kıyısı olan tek ülke Kolombiya dır. Ekvatora yakın olan ülke de tropikal iklim hüküm sürmektedir. Dağları karlarla kaplı olan bu ülke muazzam manzaraya sahiptir.

Tropikal iklime sahip olduğu için geniş ormanları ve büyük yapraklı ağaçları vardır. Bu ormanlarda bulunan yabani hayvanları görmek isterseniz görebilirsiniz. Yer altı kaynakları bakımından çok zengin olan ülkede petrol bulunmaktadır. Bir diğer kaynakları ise altın, zümrüt ve kömür bulunmaktadır. Platin üretiminde neredeyse birinci sıradadır.

Okuma yazma oranı çok yüksek olan ülkede yaklaşık ücretsiz eğitim 5 yıldır. Ülkede okuma yazma bilmeyenlerin sayısı yok denecek kadar azdır. Ülkenin ihracat birincisi kahvedir. İthal ürünlerde ise motor ve araba parçaları alır. Tatile geldiğiniz bu ülkede kahve üretimi ve çikolata üretimini görmeniz ve satın alarak ülkenize götürmeniz mümkündür. Tropikal ormanlarda safariler yapabilir envayi çeşit kuşlar görebilir bunun yanında bir çok yabani hayvanı da görmüş olursunuz.

- Advertisement -