Kenya Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Kenya Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Kenya ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

Kenya uluslararası plaka kodu ”EAK” dir.

Kenya Avrupa’nın Doğusunda bulunan bir ülkedir. Ekvatora çok yakındır. Ülkenin tahmini nüfusu 44,863,583 dir. Ülkenin doğusu ve batısında çok farklı iklimler yaşanırken fiziki yapıları da aynı değildir. Ülkenin yarısını ovalar kaplamaktadır. Ülkede en çok yağışı batı bölgesi almaktadır. Yağışın çok olması sebebiyle üretilen kakao çekirdekleri kuru yerlerde muhafaza edilmelidir.

Ülkenin iklimi tropikal iklim olup birçok tropikal meyve ağaç bulunmaktadır. Ormanları geniş olan ülkede birçok yabani hayvan görebilirsiniz ve safari turları yapabilirsiniz. Yer altı kaynakları bakımından fakir bir ülkedir. Ülkenin ekonomisi tarım ve hayvancılıktır. Bunun yanı sıra turizm önemli gelir kaynağıdır. Gelen turistler ve yapılan ihracat ülke ekonomisine katkı sağlamıştır.

Ülkede üretilen kakao, çay ihraç edilen ürünler arasındadır. Böcek yiyen ot da dünya birincisi sayılabilir. Sanayi bakımından gelişmemiş ülkeye gelen turistler ekonomiye katkı sağlamaktadır. Kenya safari için ideal bir ülkedir. Tropikal ormanlarda safari turları yapabilir bir çok yabani hayvanları görebilirsiniz. Kenya ya ulaşım da demir yolu ve karayolu vardır. Hava alanı bulunmayan ülkede uçakla seyahat mümkün değildir.

- Advertisement -