Kanada Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Kanada Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Kanada ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

Kanada uluslararası plaka kodu ”CND” dur.

Kanada ülkesi Kuzey Amerika’nın en kuzeyinde yer almaktadır. Birçok bölgeden oluşan ve merkezi olmayan bir ülkedir. Ülkenin tahmini nüfusu 35,540,419 dir. Ülkenin para birimi CAD dır. Türkiye ye uzaklığı yaklaşık 14 saattir. Ana dili Fransızca ve İngilizcedir.

Dünyanın en güvenilir ve rahat yaşanır Ülkesi olarak seçilmiştir. Gelen turistlerin en rahat ve güvende olduğu yer diyebiliriz. Ülkede dil eğitimine çok önem verilmekle birlikte devlet desteklidir. Ormanları bakımından da zengin olan ülkede büyük ormanlar görmeniz mümkündür. Bu ormanlarda çok çeşitli yabani hayvanlar ve kuşlar görmeniz mümkündür. Güneyinde ise beyaz ayı kunduz ve tilkiler görülebilir. Denizlerinde ise balinalar bulunmaktadır.

Ülke ekonomisi olarak kanada çok zengin bir ülkedir. Tarıma elverişli toprakları ve denizden çıkan deniz mahsulleri yer altı kaynakları sanayi ihtiyacını karşılamaktadır. Dışa bağlı olmayan ülke buğday açısından da en çok verim elde eden ülkeler arasında ikinci sırada yer almaktadır. Yeşil alanın çok olduğu ülkede hayvancılıkta gelişmiştir. Büyük hayvan yetiştiriciliği yapılmak la birlikte çitliklerde kürük yapımı için hayvanlarda beslenmektedir.

- Advertisement -