Kamerun Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Kamerun Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Kamerun ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

Kamerun uluslararası plaka kodu ”CAM” dır.

Kamerun batı Afrika da yer alan bir ülkedir. Ülkenin tahmini nüfusu 2,773,014 dir. Geçim kaynağı tarımdır. Kakao, muz ve pirinç gibi ürünleri ihraç ederler ve ülke ekonomisine önemli katlı sağlamaktadır. Hayvancılık yönünden de gelişmiş bir ülke olan Kamerun da balıkçılıkta önemli geçim kaynağıdır.

Ülkede İngilizce ve Fransızca resmi dildir. Yerel Afrika dilleri de konuşulmaktadır. Mutfak olarak Afrika da en zengin mutfak Kemarun da bulunmaktadır. Fufu Kamerun da çok yaygın olup gelen misafirlerde lezzetini beğenmektedir. Küçük Afrikada denilen Kamerun da safariler yapabilirsiniz. Ağaçlık alanının çok olması sebebiyle ormancılık gelişmiştir ve ülkenin kereste ihtiyacını ormanlar karşılamaktadır.

Yer altı kaynakları açısından fakir olan ülke altın ve petrol az miktarda bulunmaktadır. Ülkenin sanayisi son zamanlarda gelişmiştir. Balıkçılıkta yaygın olan ülkede yaklaşık tahmin senede 65 ton balık avlandığı yönündedir. İklimi çok değişken olup, ekvator iklimi görülmektedir. Ülkenin güney bölümü kış aylarında daha çok yağış almaktadır bu yüzden pirinç üretimi fazla olan bölgedir. Ulaşım olarak demir yolu, deniz yolu ve kara yolu bulunmaktadır.

- Advertisement -