İtalya Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

İtalya Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

İtalya ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

İtalya uluslararası plaka kodu ”I” dır.

İtalya ülkesi Avrupa’nın Güney kesimde olan bir ülkedir. Ülkenin nüfusu yaklaşık olarak 61,336,387 dir. Alp dağlarının bulunduğu, yerlerde volkanlar vardır hala yaşayan volkanlarında bulunduğu bir ülkededir. İtalya ya geldiğinizde ünlü olan gölleri görebilir, alp dağlarında tırmanışlar yapabilirsiniz.

İtalya da Akdeniz iklimi görülmektedir. Yazları kurak ve sıcak geçiren ülke, kış aylarında ise yağışlıdır. Düz bir ova olan Po ovası genellikle sislidir. İlk baharda kış aylarından daha çok yağış görülmektedir. İtalya da yazları uzun ve kurak geçtiğinden ormanlardaki bitkiler uzun ömürlü ve kuraklığa dayanıklıdır.

İtalya da çok doğum olması nedeniyle nüfus artışı büyük bir sorun haline gelmiştir. Başka ülkelere göç çok fazla olmaktadır. Bir çok bölgeden oluştuğundan bu bölgedeki insanlar başka yere gittiklerinde oradaki insanlarla anlaşamadıkları gözlemlenmiştir. Yaklaşık tahmini olarak 50 lehçe olduğu düşünülmektedir. İtalya da spor çok gelişmiştir. Futbol da çok ilerlemiş olup ülkece yüzlerce spor kulübü bulunmaktadır ve dünyada sporla ilgili sahada söz sahibi olmuştur. Akdeniz iklimine sahip olduğu ülkede tarımda da söz konusudur tarlalarında ilk başta şekerpancarı ve zeytin yetiştirmektedirler.

- Advertisement -