İsveç Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

İsveç Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

İsveç ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

İsveç uluslararası plaka kodu ”S” dir.

İsveç Avrupa’nın Kuzeyinde yer alan bir ülkedir. Tahmini nüfus 9,060,430 dur. Çeşitli diller Ülkede yaygın olup bu diller, Fransızca, Almanca ve Fince dir. Bunun yanı sıra İngilizce yaygın bir dildir. Ülkenin Başkenti Stockholm’ dur. Ülkenin para birimi Kronu dur. Yaylalarını kaplayan kar ve yeşillik ülkenin doğa güzelliklerini yansıtmaktadır.

Yaylaları ve gölleri bulunan ülke ince uzun bir çizgi gibidir. Alp dağlarının bir kısmının görüldüğü bu ülkede dağa tırmanışlar yapılabilir. Kışları çok soğuk geçiren İsveç atlas okyanusunun kıyısında bulunduğu için sert bir kış ayı geçirir. Yeşil alanı çok olan İsveç in ormanlarında birçok ağaç yetişmektedir. Ormanları geniş olan ülke bir çok hayvana da ev sahipliği etmektedir.

Tarımla uğraşan az sayıda ve tarım alanlarının az olması sebebiyle ülke kendi ihtiyacını tarımdan karşılamaktadır. Son teknoloji makiler ile verim çoğaltılmış olup az olan toprak yapısıyla ihtiyaç karşılanmaktadır. Tatil için tercih edeceğiniz ülkeler arasında İsveç olabilir. Birçok gölü olup güzel vakit geçirilebileceğiniz alanlar vardır. Deniz ticaretinin de gelişmiş olduğu bir ülkedir.

- Advertisement -