Ana Sayfa Haberler İspanya Uluslararası Plaka Kodu

İspanya Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

İspanya Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

İspanya ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

İspanya uluslararası plaka kodu ”E” dir.

Avrupa’nın güneybatısında yer alan bir Akdeniz Ülkesidir. Akdeniz’e kıyısı olan bu Ülke Akdeniz de yetişen bir çok tarım ürününü de içinde barındırmaktadır. Buğday ve turunçgiller gibi. Ülkenin komşuları Portekiz. Fransa ve krallığa bağlı Cebelitarık ile komşudur. O bölgedeki en ılıman Ülke olarak ispanyayı gösterebiliriz. İspanyanın iklimi değişkenlik göstermektedir.

İspanyanın yaklaşık olarak nüfusu 46.700.000’ milyondur. Ülkeye yapılan göçler nüfusu hızla değiştirmektedir. Akdeniz kıyılarında bulunduğu için turistlik açıdan da önem taşırken, ülkenin yer altı kaynakları zenginlikler petrol, kükürt ve altından oluşmaktadır. Dünyada ilk sırada gelen civa üreticileri arasında gelen bir ülkedir.

İspanya denince akla boğa güreşleri gelmektedir. Tatil amaçlı geldiğinizde boğa güreşleri izleme imkanınız olacaktır. Tarımda çok ileri giden ülkede muz ve domates ihraç edildiği için ülke ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Tarımın ülkeye büyük getirisi zeytindir. Tarımın geliştiği kadar hayvancılıkta görülmektedir. Akdeniz kıyılarında denizcilik gelişmiş olup, açık denizlerde balık avlamak daha kolay ve boldur. Ülkede sanayinin gelişmiş olması avantaj olup, doğalgazın az olması dezavantaj olmuştur.

İlgili Haber  49 Nerenin Plaka Kodu?
- Advertisement -
- Advertisment -

En Son Gönderiler

Nissan Fiyat Listesi 2021 Şubat

Nissan Micra, Nissan Qashqai, Nissan X-Trail ve Nissan Navara'nın 2021 Şubat ayına ait sıfır km fiyatlarını ve modellerini gösteren tablo halindeki güncel fiyat listesi...

Su pompası nedir?

- Advertisment -