İrlanda Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

İrlanda Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

İrlanda ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

İrlanda uluslararası plaka kodu ”IRL” dir.

İrlanda Cumhuriyetinin Başkenti Dublin’dir. Ülkenin resmi konuşma dili Galce ve İngilizce dir. Fakat ülkenin genç nüfusu ve büyük bir kısmı İngilizce konuşurken ancak yaşlı kesim Galceyi akıcı bir dille konuşmaktadır. Ülkenin resmi kurumunda çalışmak istiyorsanız ülkenin resmi dili olan Galce yi bilmek zorundasınız. Ülke düz olup dağ çok yoktur. Ülke yaz ve kış aylarında çok yağış aldığı için her zaman yemyeşildir.

Bir ada ülkesi olan İrlanda da balıkçılık gelişmemiş olup Ülke her zaman yeşil olduğu için hayvanların otlaması için alanların çok olması hayvancılığı geçim kaynağı yapmıştır. Canlı hayvan ticaretinde ve et ticareti Ülke ekonomisinde önemli yer tutmaktadır. Ülke eğitime çok önem verip orta okula kadar eğitim ücretsiz olmuştur. Ücretsiz açılan kurslara öğrencilerin yoğun talepte bulunduğu gözlenmiştir.

Ormanların az olması doğada yetişen hayvan türlerinin nerdeyse bu Ülkede olmamasıdır. Geçim kaynağı için ülkede bulunan sığırların ve kümes hayvanlarının da ticareti yapılmaktadır. Yer altı kaynakları az alan ülkede çok az Taş kömürü bulunmaktadır.

- Advertisement -