İngiltere Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

İngiltere Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

İngiltere ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

İngiltere uluslararası plaka kodu ”GB” dir.

İngiltere bir ada ülkesi olup, 5000 adadan meydana gelmiş gelişmiş bir Ülke dir. İngiltere’nin nüfusu yaklaşık 64,510,376 kişiden oluşmaktadır. Ülkenin fiziki yapısı bilmek için birleşmiş olan adaların fiziki yapısını bilmek gerekirken etrafı denizlerle çevrili Ülkenin iklim yapısı ise kışları hafif geçerken yazları ise serindir. Tatil amacıyla gelen turistler berrak denizde yüzmenin keyfini çıkartmışlardır.

Ormanlık alanları gittikçe yok olan bu Ülkede nesli tükenmeye yakın hayvanlarda vardır. Ormanların azalması nedeniyle doğada yetişen kızıl geyik gibi hayvanların neslinin az kaldığına rastlanmıştır. Yer altı kaynağına da sahip olan Ülke nin en önemli yer altı zenginliği kömür dür. Kömür ülkeye yettiği gibi satarak da ekonomiyi canlandırmaktadır.

Ülkede sanayi de gelişmiş olup. Tarım ve hayvancılık da yapılmaktadır. Tarımda ülkenin %60 lık ihtiyacını kendi karşılamaktadır ve modern tarım malzemeleri kullanılarak üretim yapılmıştır. Hayvancılık da ise sığır, koyun ve kümes hayvancılığı ülke ekonomisine getirisi bakımından çok yer kaplamaktadır. Etrafı denizle çevrili olan ülkede deniz mahsullerinin de getirisi olmakla birlikte geçim kaynağıdır.

- Advertisement -