Honduras Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Honduras Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Honduras ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

Honduras uluslararası plaka kodu ”HN” dir.

Honduras, konum itibariyle Amerika Kıtasında bulunmaktadır. Nüfusu yaklaşık olarak 10milyon kişidir. Amerika kıtasında yer almasına rağmen, gelişmemiş bir ülkedir. Bölge de sıkça rastlanabilen kasırgalar Honduras’ta da zaman zaman etkili olmaktadır. Geçmişte bunun birçok örneği olmasına rağmen özellikle de bir kasırga şehirleri adeta yerle bir etmiştir. Birçok şehre uğrayarak büyük bir zarara uğramasına neden olan kasırganın ardından ortaya çıkan bilanço oldukça ağırdır. Milyar dolarlık zarar oluşturan bu kasırganın ardından ülke kendisini bir süre toparlamaya çalışmıştır.

Amerika kıtasında bulunduğundan dolayı benzer iklimlerin yaşandığı söylenilebilir. Genellikle ılıman ve ılıman iklime benzeyen bir iklimin etkili olduğu söylenebilir. Bu iklimde yetiştirilebilen tarım ürünlerinin yetiştirilerek ülke ekonomisine katkı sağlaması planlanmaktadır.

Ülke genelinde ağırlıklı olarak halk Hristiyandır. Tarımla uğraşanların sayısı oldukça fazladır. Fakat genel olarak işsizlik nedeniyle ülke dışarıya göç vermektedir. Göç vermesinin nedenleri arasında işsizlik ve maddi problemler geldiği söylenilebilir. Ülke içerisinde kullanılan dil İspanyolca’dır. Başkent ise Tegucikalpa şehridir. Amerika kıtasında yer aldığından dolayı ülkemizle arasında büyük bir zaman farkı bulunmaktadır.

- Advertisement -