Hollanda Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Hollanda Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Hollanda ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

Hollanda uluslararası plaka kodu ”NL” dir.

Hollanda konum itibariyle Avrupa kıtasında yer alan ülkeler arasında bulunmaktadır. Nüfusu yaklaşık olarak 18milyon kişidir. Ülkenin fiziki yapısı oldukça sadedir. Geniş düzlüklerin bulunduğu ülkenin bir kısmı deniz seviyesinden daha alçakta yer almaktadır. Evet şaşırtıcı ama deniz seviyesinden daha alçakta yer alan kısımlar genellikle sahil şerididir. Bu kısımlar yüksek betonlarla çevrilmektedir. Bunun sebebi sadece deniz seviyesinden alçak olması değil, aynı zamanda her yıl daha da alçalmasıdır. Ortaya çıkabilecek problemlerin önüne geçmek amacıyla bu önlemler alınmaktadır.

Hollanda’da bulunan geniş düzlükler içerisinde uzun uzadıya giden lale bahçeleri bulunmaktadır. Dünya’da Hollanda laleleri meşhurdur ve Hollanda tarafından lalelere oldukça önem verilmektedir. Bazı söylentilere göre, Hollanda’ya laleler Osmanlı devletinden gitmiştir. Ardından Hollanda tarafından çiçek çok beğenilmiş ve yetiştiriciliği yapılmaya başlanmıştır.

Ülke içerisinde ki halkın geniş haklara sahip olduğu da bilinmektedir. Hatta özgürlükler ülkesi olarak ta tabir edilmektedir. Yer altı kaynakları bakımından da oldukça fakirdir. Bu nedenle ekonomisine katkı sağlayacak küçük işletmelerin dışında yer altı kaynağı işletmeleri bulunmamaktadır.

- Advertisement -