Ana Sayfa Haberler Hindistan Uluslararası Plaka Kodu

Hindistan Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Hindistan Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Hindistan ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

Hindistan uluslararası plaka kodu ”IND” dir.

Hindistan, Asya kıtasında yer almaktadır. Kıtanın güney kesiminde yer alan ülke, dünyanın en kalabalık nüfusa sahip ikinci ülkesidir. Birinci ülkenin yaklaşık olarak 1.5milyar kişi nüfus ile Çin olduğunu hatırlatalım. Hindistan nüfusu yaklaşık olarak 1milyar kişidir. Oldukça kalabalık olan ülke köklü bir kültüre sahip olmaktadır. Yıllardan beri gelen alışkanlıklar kendine has bir kültür oluşturmada oldukça önemlidir. Hint filmleri kendine has kültürün yansıtıldığı filmlerdir ve dünya genelinde yoğun bir izleyici kitlesine sahiptir.

Bulunduğu konum itibariyle Muson İkliminin etkisinde kalmaktadır. Muson iklimi belirli mevsimlerde yoğun yağış bırakmaktadır. Oldukça yüksek bir noktada kalan Çerapunçi adlı şehir dünyanın en fazla yağış alan yeri olma özelliğine sahiptir ve Hindistan’da bulunmaktadır. Çerapunçi dağ tepesine yakın bir yerde kurulmuş bir kasaba veya şehirdir, Muson rüzgarlarının getirdiği yoğun yağmurlar burada oldukça etkili olmaktadır.

Hindistan içerisinde birbirinden oldukça farklı dinleri görmek mümkündür. Halkın kendi içerisinde farklı dini inançlara sahip olması ülke içerisindeki din çeşitliliğinin fazla olmasına temel oluşturmaktadır. Ayrıca bilgisayar bilgisinin oldukça ileri düzeyde olduğu bir ülke olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

İlgili Haber  Adana Saimbeyli Posta Kodu?
- Advertisement -
- Advertisment -

En Son Gönderiler

Nissan Fiyat Listesi 2021 Şubat

Nissan Micra, Nissan Qashqai, Nissan X-Trail ve Nissan Navara'nın 2021 Şubat ayına ait sıfır km fiyatlarını ve modellerini gösteren tablo halindeki güncel fiyat listesi...

Su pompası nedir?

- Advertisment -