Ana Sayfa Haberler Gürcistan Uluslararası Plaka Kodu

Gürcistan Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Gürcistan Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Gürcistan ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

Gürcistan uluslararası plaka kodu ”GE” dir.

Gürcistan, Asya kıtasında bulunmaktadır. Karadenizin kuzeyinde yer alan Gürcistan ülkemize sınır komşusudur. Nüfusu yaklaşık olarak 7milyon kişidir. Ülkenin başkenti Tiflis’tir. Eğitime verilen önemin bir neticesi olarak okur yazar oranı oldukça yüksektir. Bulunduğu konum itibariyle Karadenize kıyısı olmasından dolayı nispeten ılıman bir iklim görülmektedir. Bu iklim ülke de yetişen ürünlerin Karadeniz iklimine benzer bir iklim de bulunmasından dolayı, ülkemizde yetiştirilenlere benzediğini söyleyebiliriz.

Ülke genelinde tarım eve hayvancılık yaygın olarak yapılmaktadır. Ülke ekonomisine asıl katkı ihraç edilen yer altı kaynaklarından sağlanmaktadır. Bu kaynaklardan birisi de petroldür. Petrol özellikle de Batum şehrinde oldukça kaliteli ve yüksek rezervli olarak bulunmaktadır. Buradan çıkarılan petrol ihraç edilerek yüksek gelir elde edilmektedir.

Ülkenin en önemi tarım ürünlerinden birisi de üzüm’dür. Fakat bu üzüm Gürcistan ve Gürcistan tarihi ile bütünleşmiştir. Gürcistan da yetiştirilen üzümden ağırlıklı olarak şarap yapılmaktadır. Bu nedenle Gürcistan şarabı dünya genelinde tanınmaktadır. Ülke kültüründe mavi renk genellikle mutluluğu temsil etmektedir. Mutlu günlerde mavi renk ile her yer süslenmektedir.

İlgili Haber  Çin Halk Cumhuriyeti Uluslararası Plaka Kodu
- Advertisement -
- Advertisment -

En Son Gönderiler

Nissan Fiyat Listesi 2021 Şubat

Nissan Micra, Nissan Qashqai, Nissan X-Trail ve Nissan Navara'nın 2021 Şubat ayına ait sıfır km fiyatlarını ve modellerini gösteren tablo halindeki güncel fiyat listesi...

Su pompası nedir?

- Advertisment -