Güney Afrika Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Güney Afrika Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Güney Afrika ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

Güney Afrika uluslararası plaka kodu ”ZA” dır.

Güney Afrika Cumhuriyeti, Afrika kıtasında bulunmaktadır. Kıtanın en güney bölümüne konumlandırılmış olan devletin hem Atlas okyanusuna hem de Hint okyanusuna kıyısı bulunmaktadır. Bundan dolayı ülke ikliminde iki farklı etkiden söz edilebilir. Bu farklı iklim tipleri farklı ürünlerin yetişmesine ortam hazırladığı gibi farklı sıcaklık değerlerinin yaşanmasına da neden olmaktadır. Afrika kıtasının en uç güney kısmında bulunması deniz yolu taşımacılığının ciddi bir öneme sahip olmasını da gerektirmektedir.

Yer altı kaynakları bakımından hem çeşit hem de yer altı kaynakları değeri açısından oldukça önemli kaynaklara sahip olduğu söylenilebilir. Yer altı kaynaklarını ihraç ederek ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamaktadır. Özellikle altın rezervinin oldukça fazla olması hem de altının oldukça değerli bir yer altı kaynağı olması ülkenin ekonomisine büyük katkılar sunmaktadır.

Yer altı kaynaklarının çeşitli olduğundan bahsetmiştik. Diğer kaynaklar arasında krom ve manganez gösterilebilir. Bu madenlerin rezervleri dünyada ülkeyi önemli bir noktaya taşımaktadır. Çünkü dünyada ki rezervlerin önemli bir payını barındırmaktadır. Ülkenin belirli dönemlerde dış ticaret fazlası vererek kar elde ettiğini de eklemek gerekir.

- Advertisement -