Fransa Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Fransa Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Fransa ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

Fransa uluslararası plaka kodu ”F” dir.

Fransa Avrupa kıtasında bulunan bir ülkedir. Kıtanın batı kesimlerinde yer alan ülke, birçok devlete sınır komşusudur. Bunlardan bazıları, Belçika, Almanya, İsveç’tir. Başkent Paris’tir. Yaklaşık olarak 70milyon kişi nüfusa sahiptir. Ülke Avrupa Birliğine üye ülkeler arasında yer almaktadır. Bulunduğu konum itibariyle hem Akdeniz’e hem de Atlas okyanusuna kıyısı bulunmaktadır. Ülkenin fiziki koşullarında dağ ve engebelerin yanında geniş düzlüklerde bulunmaktadır. Genel olarak aşırı bir yüksekliğe sahip olmayan ülke genelinde yine de birbirinden farklı iklimlerin görüldüğü söylenilebilir.

Başkent Paris Aşıklar Şehri olarak bilinir. Paris’te bulunan Eyfel Kulesi ülkenin en çok tanınan mekanları arasında yerini almaktadır. Burası dünyanın her yerinden milyonlarca turisti çeken bir yer olarak hem ülkenin tanınmasında hem de ülkenin ekonomik gelir elde etmesine katkı sunmaktadır.

Ülke de görülen iklimler Akdeniz kıyılarında Akdeniz iklimi iken, Atlas okyanusu kıyılarında Okyanus iklimidir. Bu nedenle birbirinden farklı iklimlerin etkisi altında kalmaktadır. Akdeniz iklimi daha sıcak bir iklim olmasından dolayı Akdeniz kıyısı boyunca sıcaklıklar diğer bölgelere göre daha fazladır.

- Advertisement -