Ana Sayfa Haberler Etiyopya Uluslararası Plaka Kodu

Etiyopya Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Etiyopya Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Etiyopya ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

Etiyopya uluslararası plaka kodu ”ETH” dir.

Etiyopya, Afrika Kıtasında yer alan bir ülkedir. Bu ülke bazen diğer adıyla anılabilmektedir. Diğer adı Habeşistan’dır. Başkent Addis Ababa şehridir. Ülke nüfusu yaklaşık olarak 100milyon kişidir. Fiziki yapı olarak oldukça engebeli yapıdadır. Bu engebeler dağlar ve yüksek düzlükler olarak çeşitlenmektedir. Bu farklı fiziki yapı ülke genelinde farklı düzeyde dağıldığından her bölgesinde farklı bir fiziki koşulla karşılaşmak mümkündür. Bu farklılaşan fiziki koşullar farklı bölgelerde farklı iklimlerin görülmesine neden olmaktadır. Bulunduğu konum itibariyle Ekvatoral iklim görülüyor denilebilir. Tam bir Ekvatoral iklim görülmese de Ekvatoral iklime benzer yapıda bir iklim görülmektedir. Sıcaklıklar fiziki koşulların farklılığına göre değişmektedir. Oldukça kavurucu sıcakların etkili olduğu bölgeler olmasına rağmen, yüksekliklerin artmasına paralel olarak ılıman iklimlerin hakim olduğu bölgelerde bulunmaktadır. Bu durum farklı bölgelerde farklı ürünlerin yetiştirilmesine ortam sağladığından ürün çeşitliliğin ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Tarımsal üretimin oldukça yoğun olarak gerçekleştirilmesine rağmen istenilen verim maalesef alınamaz. Bunun temel sebebi de modern olmayan tarım yöntemlerinin kullanılmasıdır. Tarımın yanında engebeli fiziki ortamlarda gerçekleştirilen hayvancılık faaliyetleri de oldukça yaygındır.

İlgili Haber  Avusturya Uluslararası Plaka Kodu
- Advertisement -
- Advertisment -

En Son Gönderiler

Nissan Fiyat Listesi 2021 Şubat

Nissan Micra, Nissan Qashqai, Nissan X-Trail ve Nissan Navara'nın 2021 Şubat ayına ait sıfır km fiyatlarını ve modellerini gösteren tablo halindeki güncel fiyat listesi...

Su pompası nedir?

- Advertisment -