Brezilya Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Brezilya Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Brezilya ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

Brezilya uluslararası plaka kodu ”BR” dir.

Brezilya Güney Amerika kıtasında yer almaktadır. Kıtanın en kalabalık ülkelerinden birisidir. Yaklaşık olarak 200 milyon kişidir. Yüz ölçümünün geniş olmasından dolayı birkaç ülke hariç Güney Amerika kıtasındaki tüm ülkelere komşudur. Dünyanın en büyük nehirlerinden birisi olan Amazon nehri bu ülkeden geçmektedir. Çok fazla yüksekliğe sahip olmayan yerler bulunmasının yanında oldukça yüksek kesimler de bulunmaktadır. İkliminin belirli dönemlerde Ekvatoral iklime benzediğini söylemek mümkündür. Mevsimlerin değişmesi ve sıcaklıkların düşmesi nedeniyle bu iklimin Ekvatoral iklimden uzaklaştığı mevsimler de yaşanmaktadır.

Ülke de futbol aşkının olduğunu söylemeden geçmek olmaz. Brezilya sokaklarında futbol hayatın bir parçasıdır. Roberto Carlos gibi dünyanın en önemli oyuncularından bazıları Brezilya’lıdır. Brezilya milli takımının dünya kupalarında gösterdikleri başarılarından futbolun ne kadar önemli olduğunu anlayabilirsiniz. Stadyumları oldukça büyük kapasiteyle yapılmaktadır çünkü insanların futbola olan ilgisi oldukça üst düzeydedir.

Yer altı kaynakları bakımından da oldukça zengin bir ülkedir. Elmas madeninin çıkarıldığı ülke de zengin demir yatakları da bulunmaktadır. Bu nedenle madencilik Brezilya için oldukça önemlidir.

- Advertisement -