Bolivya Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Bolivya Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Bolivya ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

Bolivya uluslararası plaka kodu ”BOL” dur.

Bolivya, Amerika Kıtasının güneyinde yani, Güney Amerika Kıtasında yer almaktadır. Brezilya’ya komşu olan bir devlettir. And Dağları, Bolivya’ya da uğramaktadır. Oldukça yüksek olan bu dağ yapısı ile karla örtülür ve çevresinde soğuk bir iklimin bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu engebeli ve dağlık bölgelerin aksine, geniş düzlüklerin de kapladığı alan oldukça fazladır.

Dağlık ve engebeli yapısı ile farklı iklimlerin de görülmesi oldukça normaldir. Yüksek kesimlerde soğuk bir iklim görülmektedir. Kar yağışının etkili olduğu bu bölümün tam aksine, düzlük kısımlarda Tropikal iklim görülür. Tam Tropikal iklim denilmese de Tropikal iklime oldukça yakındır. Sıcaklıklar bu bölge de ılıman olarak hissedilir. Bazı bölgelerde ise ılımanlık yerine sıcaklığa bırakmaktadır.

Kıymetli yer altı kaynaklarına sahip olduğunu söylemek mümkündür. Bunlardan birisini örnek vermek gerekirse, oldukça fazla sayıda Gümüş madeni bulunmaktadır. Bu madeni işleyip veya ham madde olarak satarak ülke ekonomisine katkı sağlamaktadırlar. Ülke içerisinde tarım sektöründe çalışanların sayısı oldukça fazladır. Bununla beraber sanayi sektöründe de yer altı kaynaklarının zenginliğinden dolayı gelişme olduğundan çalışanların sayısı fazladır. Ülke içerisinde kara yolu en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır.

- Advertisement -