Birleşik Arap Emirlikleri Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Birleşik Arap Emirlikleri Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Birleşik Arap Emirlikleri ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

Birleşik Arap Emirlikleri uluslararası plaka kodu ”UAE” dir.

Birleşik Arap Emirlikleri, Arap Yarım Adasın’da bulunmaktadır. Nüfusu yaklaşık olarak 12 milyon kişidir. Yüz ölçümü yaklaşık olarak 90 bin kilometre karedir. Ülkenin belirli kısımları çöllerle kaplıdır ve buralara yakın yerleşim yerinde bulunanlar genellikle tarım ve hayvancılıkla uğraşırlar. Diğer kısım ise, şehir merkezine yakın yerlerde yaşarlar.

Ülkenin en önemli yer altı kaynağı petroldür. Petrol buradan tüm dünyaya ihraç edilir ve ülke ekonomisinde oldukça önemlidir. Birleşik Arap Emirlikleri çatısı altında bulunan şehirlerden birisi de Dubai’dir. Burası adeta yeni imar edilmiş bir şehir görünümündedir. Petrolden kazanılan para şehrin imarı için harcanmaktadır. İmar işlerinde oldukça başarılı olduklarını söyleyebiliriz çünkü şehri incelediğinizde ihtişamlı ve görkemli birçok binaya rastlayabilirsiniz. Oldukça muhteşem tasarımlı oteller, hatta denizin içine yapılan tasarım ve mimarlık harikası yerleşimleri görebilirsiniz.

Ülkenin resmi dili Arapça dır. Halkın neredeyse tamamı veya tamamına yakını Müslüman’dır. Kısa iklimi hakkında da bilgi aktarmak gerekirse, oldukça sıcak bir iklime sahiptir ve tatil yerleri arasında sayılmaktadır. Güney yarım kürede bulunduğu için Türkiye ile farklı mevsimleri yaşamaktadır.

- Advertisement -