Belçika Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Belçika Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Belçika ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

Belçika uluslararası plaka kodu ”B” dir.

Belçika Avrupa kıtasında bulunmaktadır. Önemli Avrupa devletlerine komşu olmasıyla stratejik bir öneme sahiptir. Bu ülkelerden birkaçını belirtmek gerekirse, Fransa ve Almanya’yı belirtebiliriz. Ülke nüfusu yaklaşık olarak 15milyon kişidir. Ülke de karasal iklim görülmesi beklerken daha ılıman bir görüldüğünü söylemek mümkündür. Bunun sebebi Golf Stream sıcak su akıntısıdır. Bu akıntı nedeniyle ülke de daha ılıman bir hava yaşanmaktadır.

Gelişmekte olan bir ülkedir ve gelişimi oldukça hızlıdır. Eğitim oldukça önemli bir unsurdur ve çocukların eğitimine oldukça önem verilir. Bu konuda okullar eğitim için tam donanımlı olarak bulunur ve hizmet verir.Ülkenin başkenti Brüksel’dir. Aynı zamanda ülke Avrupa Birliğine dahil olan ülkeler arasında yer almaktadır.

Brüksel şehri başkent olmasının yanında tanınmış şehirler arasında yer alır bunun nedeni ise, NATO ve Avrupa Birliği kuruluşlarının merkezlerinin burada yer almasıdır. Özellikle haber bültenlerinde adını oldukça fazla duyduğumuz bir şehir konumundadır. Ekonomik faaliyetlerinde tarım oldukça büyük bir paya sahiptir. Modern bir teknoloji ile tarım yapıldığından dolayı verim oldukça yüksektir. Yer altı kaynakları bakımından özellikle de demir den faydalanmaktadır ve ülke de birçok demir çelik fabrikası bulunmaktadır.

- Advertisement -