Avusturya Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Avusturya Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Avusturya ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

Avusturya uluslararası plaka kodu ”A” dır.

Tarihine bakacak olduğumuzda Osmanlı Devleti ile Avusturya arasında oldukça çetin mücadeleler olduğunu bu mücadelelerin zaman zaman barışla sonuçlansa da sir süre sonra yeniden savaşa dönüştüğünü görmekteyiz. Osmanlı Devletinin oldukça fark yaratarak savaşları kazandığını görmekteyiz. Hatta bir savaş sonucunda Avusturya Arşidük’ü (kralı), Osmanlı Sadrazamına denk sayılmıştır. Bu Osmanlı Devletinin Avusturya karşısında mutlak üstünlük sağladığının bir göstergesidir.

Fiziki yapısından bahsetmek gerekirse, Avrupa kıtasında yer alan ülke de karasal iklim etkili olmaktadır. Bu nedenle kışları oldukça soğuk ve kar yağışlıdır. Kar oldukça fazla yağdığından ülke kış dönemlerinde karlar altından kalmaktadır. Yazları ise nispeten serin geçmektedir. Herhangi bir deniz bağlantısı olmadığından ulaşımın büyük bir kesmi karayolu ile sağlanmaktadır. Kara yoluna verilen önem yolların yapısından anlaşılmaktadır.

Temel geçim kaynağı hayvancılık ve sanayidir. Arazileri verimsiz olmasından dolayı tarım oldukça az yapılır. Yapılan tarım da teknolojik destekli tarımdır ve son teknoloji ile verimli üretim sağlanmaktadır. Yaklaşık 10milyon kişiden oluşan bir nüfusa sahiptir. Bu nüfus içerisinde çalışma çağında olanların sayısı fazladır. Ülkenin ekonomik durumunu bütçe açığı vermektedir. Yani dış satımı dış alımından daha azdır.

- Advertisement -