Arjantin Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Arjantin Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Arjantin ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

Arjantin uluslararası plaka kodu ”RA” dır.

Amerika kıtasının Güneyinde yani Güney Amerika kıtasında yer alan bir ülkedir Arjantin. Yüz ölçümü olarak 2 milyon km’den daha geniş bir alanı kaplar. Türkiye’nin yaklaşık olarak 3 katı büyüklüktedir. Nüfüsu yaklaşık olarak 45 milyon kişidir. Güney yarım kürede bulunan ülkeler arasında yer alır. Kendine has bir kültürü vardır. Latin ülkeleri diye tabir dilen ülkeler arasında yer almaktadır.

Arjantin de çok büyük stadyumlar görebilirsiniz. Bunun nedeni ülkenin futbol tutkusuyla yaşamasıdır. Futbol tutkusu Arjantinlileri, futbol maçlarını izlemeye teşvik etmektedir. Böylece devasa büyüklükte stadyumlar yapılmıştır. Bu stadyumlarda neredeyse tam kapasite dolu olarak maçlar oynanmaktadır. Ülkenin en tanınan futbolcularından biriside, Diego Armando Maradona’dır. Maradona muhteşem kariyerinin ardından şuan da ülkesinde teknik direktörlük yapmaktadır. (2015)

Ülkenin resmi dili İspanyolca’dır. Bir kısmı tropikal iklim alanında bulunsa da genel olarak tropikal iklime benzeyen bir geçiş iklimi bulunmaktadır. Tarım alanlarında sulama ile desteklenen faaliyetler yaygınlık göstermektedir.

- Advertisement -