Ana Sayfa Haberler Andorra Uluslararası Plaka Kodu

Andorra Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Andorra Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Andorra ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

Andorra uluslararası plaka kodu ”AND” dir.

Andorra, Avrupa kıtasının güney kesminde bulunan bir ülkedir. Nispeten küçük bir ülkedir. Nüfusu yaklaşık olarak 250bin kişidir. Resmi dil ağırlıklı olarak Katalancadır. Ülkeniz yakaşık yüz ölçümü ise 500km’dir. Fiziki koşullarının dikkate alınmasına bağlı olarak dağlık ve engebeli bir ülke konumundadır. Doğal olarak hidroelektrik üretme potansiyeli oldukça fazladır. Yine dağlık ve engebeli olmasına paralel olarak küçük baş hayvancılık gelişmiştir. Koyun, keçi gibi dağlarda otlanmayı seven hayvanların sayısı fazladır.

İsmini yakından tanımamızın nedeni birkaç yıl öncesinde milli takımımız ile futbol karşılaşması gerçekleştirmiş olmasıdır. Önceki yıllarda kendi bir çizgiden devam eden ülke, artık dış dünyaya açılarak Avrupa pazarında kendine yer edinmek istemektedir.

Kamusal birçok girişim İspanya ve Frans ortaklığında gerçekleştirilir. Ülke yönetiminde ise halkın seçtiği politikacılar bulunmaktadır. Gelişme yolunda ilerleyen bir devlet olarak dikkat çeken Andorra, mevcut potansiyelini en iyi şekilde gerçekleştirme yolunda adımlar atarak, gelişen dünyaya ayak uydurmaya çalışmaktadır.

İlgili Haber  57 Nerenin Plaka Kodu?
- Advertisement -
- Advertisment -

En Son Gönderiler

Nissan Fiyat Listesi 2021 Şubat

Nissan Micra, Nissan Qashqai, Nissan X-Trail ve Nissan Navara'nın 2021 Şubat ayına ait sıfır km fiyatlarını ve modellerini gösteren tablo halindeki güncel fiyat listesi...

Su pompası nedir?

- Advertisment -