Almanya Uluslararası Plaka Kodu

- Advertisement -

Almanya Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Almanya ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

- Advertisement -

Almanya uluslararası plaka kodu ”D” dir.

Almanya Avrupa kıtasında yer almaktadır. Kıtanın en kalabalık nüfusuna sahip olmakla beraber kıta için oldukça stratejik bir noktada bulunmaktadır. Yaklaşık nüfusu (2015) 85 milyondan fazla kişidir. Asya’dan Avrupa’ya geçiş sonucunda Avrupa içlersine ilerlerken yol güzergahı üstünde yer alır. Bu nedenle farklı milletlerden insanların mola yerleri arasında yer almaktadır. Ayrıca önemli devletlere komşu olması stratejik önemini daha da arttırmaktadır.

Başkent Berlin’dir. En tanınmış diplomatları ise Merkel’dir. Yıllar öncesinde ülkemizden Avrupaya yapılan işçi göçlerinin büyük bir kısmı buraya gerçekleştirilmiştir. Bu nedenle günümüzde Almanya’da yaşayan oldukça fazla sayıda Türk vardır. Hatta Almanya’da Türkçe eğitim veren okullar bulunur. Bununla beraber Almanya mahallelerinde sadece Türklerin oturduğu mahalleler bile bulunmaktadır.

En uzun nehir Ren Nehri’dir. Bir diğer farklı özellik ise, spor alanındadır. Almanya oldukça yetenekli futbolcuların bulunduğu bir ülkedir. Özellikle yılar öncesinde Alman milli takımında, kendi içlerinde yetişen futbolcularla oldukça büyük başarılara imza atmıştırlar.

- Advertisement -